Scroll to top
© 2018-2024, Dwór w Brzeznej, Twoje wesela, konferencje, komunie, imieniny, studniówki, szkolenia, stypy
Podziel się!

O Dworze


NAJLEPSZE MIEJSCE NA TWOJE WESELE, URODZINY, IMPREZĘ, SZKOLENIE...

/Historia

Ku pamięci tym, którzy to tworzyli

Krótka historia Dworu w Brzeznej

Nasz dwór pochodzi z przełomu XIX i XX stulecia. Obok dworu, zabudowań gospodarczych, czworaków dla służby, zbudowano tutaj browar wraz ze specjalnym wodociągiem i stawem odpływowym, rozebrany po zakazie produkcji alkoholu wydanym przez władze austriackie.
Po II wojnie światowej własność przejęło państwo.

Odbudowy dworu podjęli się państwo Irena i Paweł Samkowie, którzy dzięki zaangażowaniu, determinacji i chęci przywrócenia jego dawnej świetności, dokonali dzieła, które dzisiaj może cieszyć nie tylko mieszkańców.

Dzisiaj dworek stanowi element Szlaku Architektury Małopolskiej. Dysponuje pomieszczeniami, które z nowoczesną infrastrukturą zapewniają dogodne miejsce zarówno na spotkania biznesowe, imprezy okolicznościowe, a na spotkaniach rodzinnych skończywszy.

/Odrodzenie

Jak wyglądał Dwór jeszcze kilka lat temu?

Tu zobaczysz, jak z ruiny rodzi się "Feniks"

Rozmiar prac, które należało wykonać, oraz wysiłek dzisiejszego menadżera wraz z ekipą ludzi, masa zaangażowania i poświęceń… O tym mogą Państwo przekonać się poznając galerię zdjęć z inwentaryzacji budynku przed jego restauracją.

Zamieszczamy tylko wybrane zdjęcia, także te, które zrobiliśmy podczas remontu. Ogrom pracy, by doprowadzić do stanu dzisiejszego, determinacja, pokonywanie samego siebie…

Znaczna ilość zdjęć znajduje się w oddzielnej galerii. Wystarczy kliknąć w umieszczony pod zdjęciami przycisk, a otworzy się nowa galeria zdjęć.
Zapraszamy!